sobota, 25 kwietnia 2015

(172) Maszynka do robienia pieniędzy

     Jaka szkoda, że nie zgłosiłam się się do programu "Przeżyj miesiąc za stówkę, przejdź z diety na głodówkę". Aha, gdyby to nie był mój autorski program, mogliby się do niego zgłaszać politycy. Cóż. To, co dla polityków jest ekwilibrystyką z pogranicza magii i survivalu, dla plebsu jest codziennością.

     Znudzona i co tu kryć, zdesperowana monotonią tygodniowego menu - rosołem, z którego robi się  później pomidorówkę,  a z pomidorówki spaghetti, wymyśliłam maszynkę do robienia pieniędzy. Projekt jest innowacyjny - działa na biopaliwo, a odpady z produkcji są biodegradowalne. Prototyp jest samobieżny i objęty dożywotnią rękojmią.

    Uwaga, teraz, kiedy już tonę w luksusach i dobrobycie, mogę się podzielić nowatorskim pomysłem.
 Do zbudowania takiej maszyny domowym sposobem, potrzebujemy:


1. Parę filcowych wkładek męskich w kompatybilnym z maszyną rozmiarze 42:2. Koc ratowniczy:3. Folię termiczną dla maratończyków:4. Materię w kolorze gold z pobliskich sukiennic:5. Monetę z imperatorem w mini skarbcu:6.  Farbę do skóry ludzkiej w kolorze starego złota, używanej in vivo.7.  Dwa puchary wywalczone zgodnie z zasadami fair play:
8. Rodzinne precjoza, złota rodowe, złote myśli, serca i środki:9. Miejsce na cud przeistoczenia:


     Do efektu finalnego potrzebny jest też przygodnie złapany młodzieniec. Ja posłużyłam się tu synem, ale może być osobnik niespokrewniony, aczkolwiek nie wiem, czy konstruowanie maszynki z takich niepewnych półproduktów jest opłacalne, a w konsekwencji lukratywne .
     
     I wreszcie! Gruchnęło, huknęło, zakłębiły się dymy i opary bagienne. A gdy opadły, na skutek magicznych obrzędów, zabobonów i tańców o charakterze plemiennym, połączonymi z lotną myślą techniczną, zabójczą w drobiazgowości znajomością greckich mitów oraz wysoką odpornością na stres i wysokie temperatury, wyłoniła się rzeczona maszynka do robienia pieniędzy:

apdejt:
III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym KLIOW zeszłym roku z racji konkursu => KLIO, wyprodukowałam sobie Dionizosa. I faktycznie, to działa! Cały rok, niespodzianie, dostawaliśmy z różnych legalnych źródeł nalewki i wina, dlatego w tym roku sięgnęliśmy szczytów olimpijskich, wdrażając prototyp Midasa. 

I m-ce w województwie, V m-ce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym KLIO

36 komentarzy:

 1. Czy aby ten konkurs też jest "samofinansujący"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie konkursy, w których dotychczas brali udział synowie z ramienia szkoły, są samofinansujące: Kangur, Kangurek, Melting Pot, Panda, Klio, Ekotest, MAT, Maks Matematyczny, Alfik Matematyczny, Alfik Humanistyczny, Omnibus - to konkursy samofinansujące, w których progenitura brała udział. Patronami są uczelnie wyższe, jako łowcy talentów. I całe szczęście, że są! Turniej warcabowy i turnieje sportowe nie są samofinansujące, plus Mim brał udział w konkursie o Poznaniu i o Unii Europejskiej. Chyba tyle, ale możliwe, że coś pominęłam.
   Zajmując 4 miejsce w kraju Mat otrzymał na zakończenie roku książkę, a nie 100 tysięcy ojro.;)

   Usuń
 2. Rewelacja! Mój starszy pisał w piątek test z KLIO, ale na wielkie sukcesy nie liczymy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mat tez pisał! :D
   Trzymamy kciuki za Twojego Potomka, Blanko! Miło, że wpadłaś!

   Usuń
 3. Midas absolutnie boski. Jeśli nie wygra, osobiście dokonam zagłady jury. Bywam zabójczo gromowładna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to teraz czapkę za okno i czekać na deszcz drogocennego kruszcu lub choćby biletów Narodowego Banku Polskiego :D
  Choć z drugiej strony ten Dionizos jakiś taki radośniejszy... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psie w Swetrze, ja tylko mam nadzieję, że Ty wiesz, co to jest złoty deszcz?

   Usuń
  2. Wiem - jestem uświadomiona w późnym wieku ;) Dlatego doprecyzowałam, że chodzi o kruszec i tego się trzymajmy ;)))

   Usuń
  3. Jeśli chcesz się czuć bezpieczniej, na wypadek gdyby moje życzenia względem Ciebie miały się spełnić, to dookreślę: wyroby jubilerskie lub monety (np. świnki :D)

   Usuń
  4. Ale wiesz, że jak mi tu będą spadać na głowę pełne świniaki w bransoletach, to na traumatologii skończę?

   Usuń
  5. Ja Ci tu nadmiar dóbr doczesnych wizualizuję, a Ty niewdzięczna narzekasz! Jak to ludziska się dobrobytu boją!

   Usuń
  6. Wytresowane w socjaliźmie, to się boją! Perły przed wieprze!

   Usuń
 5. O kurczę blade, mam IDENTYCZNE pierścionki, oprócz tego pierwszego z koralem i tych dwóch z ciemnymi oczkami. Aż poszłam rodzinny skarbiec sprawdzić... :) Midas cudny i gratuluję inwencji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to może mamy mamę wspólną? Albowiem ja noszę srebro, precjoza są rodzicielki. Ten duży z czarnym oczkiem onyksem, to Jej ulubiony i ten obok, z nocą Kairu.
   Cmok i danke!

   Usuń
 6. Hurra! Wygraliśmy! W ingrediencjach pominęłaś jednakowoż dobre rady pewnej Zjawy. Poprosimy udziały w złocie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauwazylam i ja, ze ona tu sobie przypisuje WSZYSTKIE zaslugi i pomija nas w podziekowaniach! Wstyd! W zlotych zebach naleza sie nam udzialy!

   Usuń
  2. Za wsparcie moralne i dobre fluidy należy się Wam (i Wasiukowi, Alcydłu i Bebe) po kilkadziesiąt kart książki, którą, być może, wygra Mat. A jeżeli nie wygra, to po rąbku dyplomu!
   Jesteście łase na publiczne pochlebstwa!

   Usuń
  3. Furda publiczne pochlebstwa, choćby u Skorpiona, kiedy tu o złoto się rozchodzi. Dwie ósemki i szóstkę, raz!

   Usuń
  4. O matusiu, a mnie ósemki dolne w ogóle nie wyrosły, jakże to tak?! Cała mądrość, cała mądrość w łapach Jareckiej! Ojojoj!

   Usuń
  5. Ja poproszę skromnie o rąbek złotej sukni;-)
   Uszyję sobie sakiewkę, coby mi kamyczki w drogocenne dukaty zamieniała.
   Coś w stylu "Kamyczku, nakryj się. Złotem" ;)

   Żółwik dla Midasa!

   Usuń
  6. O, myślisz, że taka sakiewka działa? Że nasiąkła potem Midasa i przejęła jego fuchę? Lecę sprawdzić!

   Usuń
 7. Rozumiem ze jak za Dionizosa dawali wino, to za Midasa beda sypac zlotem? Bardzo lukratywna inwestycja, bardzo! Zycze wygranej, z calego mego zlotego serca ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie taką mam nadzieję. W desperacji siadłam na ganku, memłając w kąciku peta, poprawiam chustkę na głowie, a zadek na zydlu i wypatruję z zamarłym krwioobiegiem pierwszego donora Au. PO czym go poznać? Po siatach wypchanych nowalijką? Po złotych zębach? Po BMW?

   Usuń
  2. Siaty wypchane zlotą rzodkwią :)
   Ale jak dostaniesz buraka szczerozlotego, to będem ZAZDROSNA!!!

   Usuń
  3. Oby to nie był bezdomny z poduszką wypchaną liśćmi, darami złotej jesieni...

   Nareszcie ktoś będzie mi zazdrościł! I to czego! Od razu buraka! Przerobię go na złoty cukier, którym osłodzę słoik dżemu morelowego. Będę miała ładną lampkę na wczesne zimowe wieczoronoce :)

   Usuń
 8. Szjacieniemoge!
  Doskonały ten Midas, doskonały :D:D Aż czuć jak to jabłko wibruje i zaraz się ozłoci :D Uszy pierwsza klasa :D:D
  Dionizos tez powinien punkt dostać, klasyczna poza i powab!
  Bożena musi udać sie do dyrektora placówki swoich pociech i go kopnąć w kostkę. Jedyny konkurs, jaki się tam cyklicznie powtarza, to "kocham, nie biję" i choć idea słuszna, to pracując nad piątą pracą na ten sam temat można dostac ataku agresji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och nie! A to tylko wycinek konkursów, jakie są w szkole! Nie poruszyłam wcale konkursów na kartkę świąteczna, anglosaską, Kulturowy Maraton, konkursy fotograficzne na temat wakacji, krajoznawcze, pisankowe, w szkole jest wolontariat hospicyjny (tak, Zorkowni!), są klasy sportowe, gdzie dziewczynki trenują pływanie synchroniczne i gimnastykę artystyczną, są ... ojej, mnóstwo tego!

   Ale, co tam, sama zobacz i może coś podpatrzysz? :)
   sp6.poznan.pl

   Usuń
  2. Ha, Bożena rozgryzła system!
   Numery szkół muszą nie byc bez znaczenia. Jak masz nr 6, to jest i konkurs i w ogóle. A jak bliżej setki, to juz nie starcza niczego. To by wyjasniało, dlaczego w jednej szkole jest taka mnogość nieprzebrana, a w innej popłuczyny. Ot i po tajemnicy. Ciekawe, gdzie na północy są szkoły podstawowe o niskich numerach ...

   Usuń
  3. E, no co Ty? To stara szkoła, tzn. 35-letnia. Ale ja sam anie mogę rozgryźć jak to jest z tą numeracją... Chodziłam do SP 64, która ma wieki. A Szóstka, która powstała wiele lat później ma numer niższy... Zagadkowe.
   Myślę, że to zależy od nauczycieli, czy im się chce szukać konkursów, brać w nich udział, bo to zawsze problem - jak konkursy są w szkole, to trzeba zwalniać dzieci z zajęć, jak są w innych szkołach, to organizować wyjazd.
   Zobaczymy jak będzie w tym roku, Mat idzie już do gimnazjum.

   Usuń
 9. I masz, babo, złoty placek. Ja tu się nakręciłam jak zegar pradziadka, bo - myślę sobie - oto PandeMonia w drodze długich doświadczeń odkryła, jak zamienić ołów w złoto, i OCZYWIŚCIE, że wszystkim powie, bo to dobry człowiek, i już się cieszę, jak głupi do koziego sera, a tu o. Midasa sobie całego wyhodowała. A ja? Biednemu zawsze wiatr w oczy, bynajmniej nie złoty. Młodzieńca tu nie uświadczysz, listonosz po pięćdziesiątce, to z czego ja mam sobie Midasa ulepić - z kozła Andrzeja?! Minotaur to może by z niego jeszcze od biedy (!) wyszedł... Czy z Minotaurów są jakieś pożytki? Najlepiej brzęczące lub szeleszczące? I nie chodzi mi o szeleszczenie sitowia nad stawem.
  Pani złota, powiedz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój Małżonek mieści się jeszcze w pojęciu "młodzieniec".
   A jeżeli odmawia basem, to zostają Ci jeszcze jabłka Hesperyd. Słyszałam, że na czarnym rynku cena takich jabłek jest astronomiczna.
   A jeżeli i to nie wypali, musisz zbudować statek i nazwać go Argo. Wsiądź do niego od strony lasu, odbij się wiosłem od brzegu i przybij do Kanionkowa. W tym czasie pan Kanionkowy produkuje złote runo na Bożenie (Złotol za 7 zyla). Z rozpędu niech spryska czarodziejskim sprajem wszystko co się rusza i ma runo. Może być tez leśne dla podbicia efektu. I voila! Wyprawa zwieńczona złotonośnym sukcesem!

   Usuń
  2. Drogie panie zapominaja o osiolku. Temu osiolku, co to mu z otworu wylatywal deszcz zlotych monet, jak sie mu ogonem w góre i w dól pompowalo.
   Kanionek, osiolek sie z kozami, myslisz, dogada? A nawet jak nie, to mu sklecicie osobna zagródke. Najsampierw oczywiscie. Bo potem to sie wszyscy przeprowadzicie na palace.

   Usuń
  3. Tak, osiołek musowo. I jeszcze kura, co znosi szczerozłote jaja!

   Usuń