piątek, 31 maja 2013

(66) papierem ściernym po oczach bezrobocia

   Dziś mija ostatni dzień 3-miesięcznego wypowiedzenia Małża. Od jutra oficjalnie zasila on rzesze bezrobotnych. Ramię w ramię z chłopcami po trzech klasach, z panami spod budki z piwem, może już swobodnie podać rękę tłumowi bezrobotnych absolwentów. Nie, żeby tego wcześniej nie robił, no ale teraz może się czuć jak równy z równym, już na legalu.
Małż jak wiecie abdykował równo z Benedyktem XVI. Z tym, że Benedykt może poświęcić się temu co lubi i nie martwi się, że mu dzieci z głodu pomrą. Za to my, po opłaceniu haraczu w gazowni, elektrowni, wodowni, samochodowni itp, mogliśmy dokonać niezwykłej sztuki przeżycia miesiąca za 520 złotych polskich. Z siódmymi urodzinami Mima po drodze. Ha, nie każdy to potrafi.

Małż złożył dziś wizytę swojej ex Alma Mater, która karmiła nas skąpo, acz miarowo, przez ostatnie 17 lat. Szefostwo jak zwykle nie zawiodło. Jest niesamowite.

- Przecież mógł pan u nas w dalszym ciągu pracować. Proponowaliśmy panu stanowisko kasjera, nie skorzystał pan - rzekł współczująco prezes robiąc słodki dziubek.- I jak tu go nie kochać?

Jakże byłoby to motywujące dla pozostałych pracowników, myślę sobie, takie wystawienie Małża na pokaz, jak małpę w ZOO. Małż, który fruwał swobodnie w rejonach ostatnich górnych szczebli drabiny zawodowej, miałby skulić skrzydła i siedzieć zamknięty w oszklonej budce o wymiarach 1,5/1,5m, by przez maleńkie suwane okienko zdziobywać kody kreskowe wjeżdżających wielmożów na furze z kartoflami oraz dumnie cisnąć czerwony przycisk podnoszący w magiczny sposób szlabanik. Łał. Ile by od niego zależało! Pan życia i śmierci, normalnie. Za to, że wdrożył system informatyczny zawiadujący całym ustrojstwem, że wymyślił elektroniczny system wjazdów, że robił analizy marketingowe, pozwolono mu obsługiwać tak skomplikowane urządzenie jakim jest czerwony guzik na stróżówce!  Hurra!
Och, mój gupi Małż! O, ja gupia baba! Dlaczegośmy na to nie poszli? Małż zdobyłby sławę po grób, jeszcze 3 pokolenia po nas przekazywałyby sobie z ust do ust to niecodzienne zdarzenie!Dzięki absencji pracowej Małża, niektórzy mogą nareszcie spokojnie dalej sobie kraść z magazynu i sprzedawać na Allegro (och, jak tanio, jaka okazja!), bo nie ma już nikogo, kto by na kradzież reagował, pracownicy znowu mogą oglądać filmy przez 8h/dzień, a trójosobowa boska góra znowu może jeździć na zagraniczne konferencje. Oczywiście z całą, kilkuosobową rodziną i na dużo dłużej niż trwa konferencja. Któżby się nie cieszył z gratisowej wycieczki do Chin czy Meksyku? Prawda?
Hm, niemniej teraz, przy kilkumilionowym zadłużeniu firmy, wyjazdy mogą stanąć pod znakiem zapytania. Ale co tam, Polak potrafi!
Można zaoszczędzić, nie organizując uroczystości jubileuszowych dla pracowej gawiedzi, zafundować im bilety do Filharmonii i wyciągać konsekwencje, gdy ktoś nie skorzysta. (Małż, fan muzyki chóralnej o dziwo zgrzeszył obecnością), na emerytury można wywalać przecież po cichu, można ciachać premie, bo są uznaniowe,  i może nikt nie zacznie nic podejrzewać, gdy zwolnimy kolejnych długoletnich pracowników? Zielony ukradł paczkę worków na śmieci- won. Ktoś odkrył oszustwa- won. Doktora z biegłą znajomościa jezyków i iberystkę zrobić akwizytorami lub powierzyć pracę w centralce przy czytaniu ogłoszeń gdzie kupić taniej kalafiora i pęczek botwinki? Nu, ba! Musi być żer dla rodziny, zatrudnionej oczywiście gdzie? Tak, tu, we wspomnianej Firmie. A więc, według starszeństwa- brat prezesa, bratanek tegoż, córka, a jakże, szwagier prezesowej, znajomy z tej samej miejscowości... ufff jeszcze by się ktoś znalazł na tym prywatnym folwarku.
Jeszcze kilka lat, byleby do emeryturki! Po trupach, po ludziach, na krzywdzie, na zniewagach, każdy każdego musi kryć, bo wspólne interesy, bo tajemnica służbowa, bo ja tobie, a ty mi. Obrzydlistwo.

rys. Raczkowski
  Mówi się, że szczury uciekają pierwsze z tonącego statku. Tutaj jeszcze zostały, bo jeszcze przed zatonięciem dwa lata będzie co żreć. Do ostatniej kosteczki. Cudzej oczywiście. W świetle prawa i pod baldachimem własnych lepkich łapek.

Chyba napiszę do telewizji, tak mnie ta sytuacja do łez ubawiła. Dodatkowo tutaj:

 http://www.pracuj.pl/zarobki-wynagrodzenia-raporty-placowe-wyksztalcenie-wplyw-na-zarobki.htm#top

dowiedziałam się, ile moja druga połowa mogłaby zarabiać, ach, a co mi tam, powiem od razu- ile powinna zarabiać! Niemniej, ja nie jestem łasa na hajs, żadne z nas nie ma ciągot do tabletów, MP piątek, kosmetyczek, plazm, nowych komórek czy firmowych ciuchów. Ot, żeby na chleb z masłem i książki starczyło. 

Dla wzrokowców fragment, z którego dowiadujemy się, jakiż to Małż (i ja, również prosty mgr inż.) zrobił życiowy błąd uzyskując tytuł magistra inżyniera, nie zostając hydraulikiem, operatorem maszyny do robienia kulek do łożysk, czy sklejającym do kupy banery reklamowe. Jak się dowiadujemy w PUPie, nie ma pracy dla magistrów, co gorsza inżynierów! Jest popyt za to na budowlańców. Może popyt bedzie w PIPie...

A tyle kasy państwo włożyło w Małża, normalnie aż dziw, że nie chce ich teraz wyciągnąć w postaci owoców jego rąk i, co ważniejsze, mózgu, hm...

"Niezależnie od stażu pracy w Polsce najwięcej zarabiają osoby z tytułem magistra inżyniera. Mediana ich wynagrodzeń całkowitych kształtuje się na poziomie 5 400 PLN. „Magistrzy” zarabiają 4 500 PLN, a osoby z licencjatem lub tytułem inżyniera otrzymują 3 718 PLN. Pracownicy z wykształceniem średnim lub policealnym zarabiają 2 990 PLN, a ci z wykształceniem zasadniczym zawodowym 2 500 PLN brutto."

praca, oferty pracy

Jako, że stałam się w tej materii desperatką z duszą kamikadze, poniżej, CV Małża (w wersji okrojonej, rzecz jasna) tak tylko, gdyby to czytał potencjalny nowy pracodawca. :)

Curriculum Vitae

Imię i nazwisko

Adres:........
Data urodzenia: 1972
Stan cywilny: żonaty
Telefon:.............
E-mail:...........

Wykształcenie:
1979-1987 Państwowa Podstawowa Szkoła Muzyczna nr 3 im. Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu – klasa skrzypiec i fortepianu,
Absolwent Poznańskiego Chóru Chłopięco-Męskiego „Polskie Słowiki” pod dyrekcją Jerzego Kurczewskiego.
1987-1991 VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – klasa o profilu matematyczno-fizycznym.
1991 Egzamin maturalny
1991-1996 Studia wyższe magisterskie na Politechnice Poznańskiej na wydziale Budowy Maszyn, kierunek Zarządzanie i Marketing, specjalizacja Ergonomia
1996 Obrona pracy magisterskiej

Doświadczenie zawodowe:
07.1992 Praktyka produkcyjna w Zakładach Produktów Spożywczych "Amino" w Poznaniu
07.1994 Praktyka organizatorska w Firmie "Auto-Impex" - dealera samochodów Renault w Poznaniu
07.1995 Praktyka organizatorska w Agencji Reklamowej "Just" w Poznaniu
08.1995 Praktyka dyplomowa w Przedsiębiorstwie Handlowo-Usługowym "Elektro-Serwis" w Toruniu
09.1995 Praca w Zakładzie Przetwórstwa Spożywczego "Bozen" w Poznaniu
Od 08.1996 Praca w Firmie w Poznaniu w charakterze specjalisty w Dziale Marketingu.
03.1998 do teraz Samodzielne stanowisko informatyka w zakresie zorganizowania i prowadzenia komputerowego systemu wjazdów, logistyki i monitoringu wjazdów klientów i operatorów na teren Firmy
03.1998 do teraz Administrator bazy danych klientów i operatorów Firmy
od 10.1998 Kierownik „Projektu rozwiązań organizacyjnych, informacyjnych i technicznych dla systemu logistycznego integrującego rynek produktów dla Firmy realizowanego w ramach prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu celowego współfinansowanego przez Komitet Badań Naukowych
01.2000-12.2001 V-ce prezes klubu ECR (Efektywna Obsługa Konsumenta) działającego przy Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu
01.2004 do teraz Koordynator i sekretarz biura Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe SPRH z siedzibą w Warszawie
01.2011 do teraz Współpracownik ogólnopolskiej telewizji rolniczej TVR w Warszawie w zakresie przygotowywania i udzielania komentarzy eksperckich

Dodatkowe informacje:
Języki obce angielski – dobry, rosyjski - dobry
Komputer MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Corel DRAW, Photoshop,
MS Access, F-Secure, Ashampoo, Internet Explorer, Mozilla Firefox, programy dedykowane oparte na bazie danych SQL

Prawo jazdy kat. A, B, E, uprawnienia do obsługi wózków widłowych

Ukończone kursy i szkolenia:

01.10.1997-31.07.1998 
                         Ukończenie szkolenia dla uczestników „Zintegrowanego Systemu Informacji
Rynkowej” zorganizowanego przez
Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki
Żywnościowej w Warszawie
Maj 2005
Ukończenie kursu rachunkowości
Lipiec/sierpień 2005
Ukończenie kursu w zakresie grafiki
komputerowej i technologii informatycznych
Luty-listopad 2006
Ukończenie kursu języka angielskiego
na poziomie średniozaawansowanym
i uzyskanie „Certificate of Course”.
Styczeń/luty 2009
Ukończenie kursu w zakresie projektowania
i tworzenia grafiki komputerowej
Grudzień 2009
Ukończenie szkolenia dla Audytorów
wewnętrznych Systemu Zarządzania
Bezpieczeństwem Żywności zgodnie z normą ISO 22000:2005
Uczestnictwo w wielu szkoleniach, konferencjach i targach krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień informatycznych, logistycznych
i marketingowych.

Zainteresowania:
Informatyka, technika, ekonomia, polityka, motoryzacja, podróże, sport.

***
 Zapraszamy, kulturalnie, po kolei, bez przepychanek i rękoczynów! Dla każdego starczy po kawałku Małża! Małż, wbrew prawom fizjologii nabrał masy! Krytycznej!
 

(65) chyba powinnam dawać upust pomysłom

   W TV właśnie leci program śniadaniowy, w którym pokazują młode wilki nie tyle z pazurem, co z pomysłem na biznes. I kolejny raz nie tyle, co szlag mnie trafia, ale stoję jako ten rozdziawiony słup solny, że interes można zrobić na czymś, co wymyśliłam osobiście parę lat wstecz, a co, jak mi się wydawało, jest tak oczywiste i trywialne, że aż wstyd się z tym ujawniać. No bo po co ogółowi pokazywać to, co z pewnością sam wie? A tu zonk. Okazuje się, że nikt na to nie wpadł wcześniej Tak było z nausznicami:

Tak było z filcankowymi torebajkami, ta jest przepiękna, więc gdyby ktoś chciał mi taką uszyć, to ja jak najbardziej, a jakże:   Tak jest teraz z dodatkami do butów kompletnie zmieniającymi ich oblicze, by dostosować je do pory dnia czy rodzaju wyjścia, a które są elementami zmiennymi. Tu na ten przykład autorka ma własnoręcznie ulepszone buty, ulepszone o kremowe piwonie. Autorka miała być sama jako ten kwiat, jednakże było tego majowego dnia tak zimno, ze była zmuszona założyć pod sukienczynę, nota bene o nazwie kolekcji GARDEN, bluzeczkę z długim.Zapamiętajmy tę fotę, gdyż jest to jedyna fota, na której autorka jest w butach na obcasie. Na co dzień gustuje w zgoła innych obuwiach.


Małż i Małżowina po dekapitacji, Mim robi miny.


Jedyne, czym można się pochwalić, to cena całości około 60zł, no, nie licząc najdroższych w outficie rajstop, których tak naprawdę nie ma, czyli rajstop w sprayu. 

Ufff, z tych nerw robi mi się szafiarski blog.